Menu Content/Inhalt

Spis treści

 

5 września 2007 roku w Sali Balowej Pałacu Małachowskich w Nałęczowie nastąpiło oficjalne otwarcie XXIII Balonowych Mistrzostw Polski oraz II Międzynarodowych Zawodów Balonowych o Puchar Spa Nałęczów.
Zawody odbywały się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Zdrojkowskiego, zaś głównymi organizatorami byli: Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” oraz Aeroklub Lubelski w Radawcu, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta i Gminy w Nałęczowie, Zakładu „Nałęczowianka”, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Nałęczowska” oraz firmy AUTOBIAL z Lublina Dealera Fiata.


Trochę więcej uwagi chcę poświęcić tej imprezie, wszak to moje województwo, a odbywające się co roku na początku września w Uzdrowisku Nałęczów turnieje balonowe to jedne z najatrakcyjniejszych i najbardziej widowiskowych imprez cyklicznych na Lubelszczyźnie. Same statki powietrzne wznoszące się na niebie robią wielkie wrażenia, a ich loty zawodnicze to prawdziwy show.


Piloci mieli za zadanie dolecieć jak najkrótszą drogą do zadeklarowanego przez siebie celu oraz do celu wyznaczonego przez sędziego. Wzięli też udział w takich konkurencjach jak: „Pogoń za lisem i „zatapianie okrętu” i właśnie te i inne konkurencje chciałem też przybliżyć, bo tak jak we wcześniejszych opisach poczt balonowych wspominałem, to nie tylko przesyłki, ale z tym wiążą się również imprezy balonowe, które są nieodłączną częścią poczt specjalnych.
Oczywiście i Poczta Balonowa z okazji zawodów tez została zorganizowana, a organizatorami jej byli: Centrum Sieci Pocztowej Oddział Regionalny w Lublinie, Centrum Sieci Pocztowej Oddział Rejonowy W Lublinie, Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” oraz Aeroklub Lubelski.


Przewóz poczty specjalnej w rejonie Nałęczowa zaplanowany został na dzień 7 września, ale z powodu złych warunków atmosferycznych odbył się 8 września 2007 roku, co zostało potwierdzone stemplem dwuwierszowym na przesyłkach: „PRZEWIEZIONO POCZTĄ BALONOWĄ / NAŁĘCZÓW 08.09.2007”.
Do przewozu „Pocztą Balonową” dopuszczone zostały kartki pocztowe, przesyłki pocztowe nierejestrowane oraz polecone, zarówno priorytetowe jak i ekonomiczne, nadawane w ruchu krajowym i zagranicznym, opłacone zgodnie z obowiązującymi cennikami za usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym.
Regulamin Poczty Balonowej został zatwierdzony przez Centralę Centrum Usług Pocztowych – Wydział Usług Filatelistycznych, w dniu 03.07.2007 roku.


Najprzód chciałem przedstawić galerię zdjęć z imprezy, a także nocną prezentację balonów. Zdjęcia wykorzystałem ze strony Pani Grażyny Hankiewicz WWW.fotogrania.com, laureatki nagród w kategorii fotografii reportażowej i przyrodniczej.

12

34

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18