Menu Content/Inhalt

Spis treści

 

POCZTA   BALONOWA  z  okazji  60-lecia Koła Miejskiego Polskiego Związku Filatelistów w Lesznie.

 

 

7 września 2012 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami 60-lecia istnienia Koła Miejskiego nr 1 PZF w Lesznie. Impreza podzielona była na dwie części. W części pierwszej, zorganizowanej w Muzeum Okręgowym w Lesznie obecny Prezes Koła, p. Lech Woźny, przedstawił pokrótce zgromadzonym gościom historię znaczka pocztowego oraz filatelistyki w ujęciu światowym oraz lokalnym. Następnie można było zwiedzić pokaz filatelistyczny oparty o zbiory członków Koła. Warto podkreślić, że w bogatej historii Koła nie brakowało wybitnych wystawców, nagradzanych na wystawach w kraju i zagranicą.

Image

Image

Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku miejskiego Ratusza. Z gratulacjami i podziękowaniami za dotychczasową działalność oraz oczywiście życzeniami dalszej wystąpili m.in. przedstawiciele władz miasta, Prezes Honorowy PZF prof. dr hab. Ludwik Malendowicz, Prezes Okręgu Wielkopolskiego PZF p. Bogumił Ciesielski, przedstawiciele partnerskiego koła filatelistów z Suhl w Niemczech, reprezentanci Aeroklubu i Szkoły Szybowcowej w Lesznie.

Image

Image

Image

Image

Następnie zaproszeni goście udali się na część bankietową, w trakcie której otrzymali filatelistyczne upominki, m.in. przesyłkę okolicznościowej poczty balonowej przewiezionej tego dnia balonem MRÓZ SP-BCM z Leszna do Ponieca pilotowanym przez Ewę Prawicką-Linke z członkiem załogi Tadeuszem Posikatą.

Image

Image