Menu Content/Inhalt

BIENNALE MONDIALE de L'AEROSTATION Lorraine'99

 

Kontynuując dalsze wspólne balonowe latanie małżeństwa Joanny i Waldemara Ozga jesteśmy znowu we Francji. Na międzynarodowych zawodach Lorraine'99 w miejscowości Metz zajęli trzecie miejsce. Startowało 300 balonów z 25 krajów, a pierwsze miejsce zajął również Polak – Andrzej Rogowski z Gdyni. 6. Światowy Biennale  l’Aérostation trwały od 30 lipca do 11 sierpnia 1999 roku.

 

Z ciekawych wydarzeń w czasie trwania zawodów było całkowite zaćmienie słońca, którego apopgeum można było ogladać w środę, 11 sierpnia o godzinie 12:30. Poprzednie takie zaćmienie zaobserwowano 22 maja 1724 r. Innym ciekawym wydarzeniem był udział między innymi zaproszonych gości dla przyszłej przeprawy przez Atlantyk Laurent Lajoye i Christophe Houver. Są pierwszymi Francuzami, którzy w roku 2000 przekroczyli balonem Atlantyk. Pobili także światowy rekord czasu lotu w tak zwanej kategorii AMO7, „Balonowaniu na gaz i gorące powietrze”. Wspólnie ustanowili rekord odległości 5 547,57 kilometrów i rekord wysokości 5218 metrów.


Opis zawodów Pana Waldemara Ozgi:

 

1

 

Przesyłka z zawodów:

 

2

 

3

 

Folder informacyjny zawierajacy cały program zawodów z ciekawym wpisem Joanny Ozga, co pilota w zawodach. Rozłożyłem tern folder na poszczególne kartki, gdyż można sobie to i owo poczytać.

 

18

 

19

 

20

 

21

 

22

 

23

 

24

 

25

 

Waldemar Ozga i Krystian Kozieł.

 

4

 

Pan Waldemar tuż przed startem.

 

5

 

6

 

7

 

Joanna i Waldek Ozga przed startem.

 

8

 

Balon, na którym Państwo Ozga zajęli trzecie miejsce.

 

9

 

10

 

Po starcie.

 

11

 

12

 

Myślę, że zdjęcie Cześka Zawrzykraj w gondoli, w jednym z lotów z Waldemarem Ozgą, bardzo ucieszy Państwa Ozga, gdyż człowiek ten bardzo często towarzyszył na wielu zawodach i pokazach, pomagał w wielu wyjazdach i użyczał własnego samochodu, oczywiście nie umniejszając również ciężkiej pracy przy każdych zawodach całej załogi.

 

17

 

Udało się!!!!!!!! Czesiek Zawrzykraj, Joanna i Waldemar Ozga, Andrzej Rogowski, Krystian Kozieł.

 

13

 

Końcowe rozdanie nagród.

 

14

 

Waldek Ozga, Krystian Kozieł, Andrzej Rogowski z pucharem zwycięzcy.

 

15

 

Waldemar Ozga i Zbyszek Trela.

 

16